Çatı Kaplama

Çatılar evlerimizin üst zeminlerini sıcaktan, soğuktan, yağmur ve kardan, hava değişimlerinden ve diğer dış etkenlerden koruyan, binaların üst kısımlarının yalıtılmasını sağlayan ürünlerdir. Çatı kaplama konusunda pek çok farklı yöntem bulunmakla birlikte en çok kullanılan yöntem kiremit çeşitleri ile kaplanmasıdır. Kiremitler çatılarda biriken yağmuru ve karı güvenli bir biçimde binanın dışına iter, böylece birikmelere sebep olmaz. Çatı kaplama malzemeleri çok farklı olabilir, farklı materyallerle çatı kaplamaları yapılabilmektedir. Bu tamamen bina sahibinin tercihi olmakla beraber binanın genel yapısı ile bina bölgesindeki mevsim değişiklikleri ile alakalıdır. Bu sebeple çatı kaplaması yapan firma ve çatı kaplamasını tercih eden kişilerin binanın genel özelliklerine dikkat etmesi gerekir. Çatı kaplama ürünlerinin tamamı neme ve suya dayanıklı olmalı, yoğun rüzgara karşı kaliteli malzemelerin kullanılması gibi önemli konulara çok dikkat edilmesi gerekir. Çatı imalatı yapan firmalar ve çatı yaptıracak olan bina sahibi veya müteahhitler çatının bir bina için ne kadar mühim olduğunu da bilir ve buna göre hareket ederler. çatı kaplama malzemelerinde olmazsa olmaz olan çok önemli ve atlanmaması gereken bazı malzemeler öne çıkmaktadır.

En önemli çatı kaplama malzemelerinden biri çatıların üst kaplamalarında kullanılan malzemelerdir. Genellikle son yıllarda çatı üstlerinde ondülin levhalara sıklıkla rastlamaktayız. Ondülin levhalar çatıların üst kısmının kaplanması için kullanılmaktadırlar. Su sızdırmayan, yalıtımı yüksek olan, kolay taşınan ve montajı kolay yapılan bu levhalar çatıların çelik konstrüksiyon kısmına monte edilerek kullanılırlar. Ondülin levhaların birbirinden farklı renk seçenekleri bulunmaktadır ve tüm yapı çeşitlerine rahatlıkla uygulanabilirler. Oluklu veya oluksuz çeşitleri de bulunmakta olup eğimli bir biçimde uygulandıkları takdirde yapı ile bütünlük sağlarlar ve rahat bir uygulama söz konusu olur. Oluklu ondülin levhalar sayesinde yapınızın üst kısmında oluşturulan eğimle beraber çatı üzerinde oluşması beklenen yağmur suyu kar suyu ve benzeri birikmeler oluklar aracılığı ile binanın üst kısmından kolaylıkla tahliye edilmektedir.

Trapez saclar daha çok sanayi bölgelerinde ve kırsal kesimlerde kullanılmaktadır. bunun başlıca sebebi ise kırsal kesimlerde ve sanayi bölgelerinde yalıtım malzemelerinin dayanımının daha yüksek olması gerekliliği ve daha hafif malzemelere ihtiyaç duyulmasıdır. Trapez saclar hem hafif hem de dayanıklı malzemelerdir. Bina üstündeki suyu ve diğer kalıntıları kolaylıkla bina dışına tahliye edebilmekte, dış etkenlerden en az şekilde etkilenmekte ve gerekli yalıtım desteğini kolaylıkla sağlamaktadır.

Neden Bizi Seçmelisiniz?

TEKLİF AL

Formu doldurun sizlere dönüş yapalım.

Thank you for your message. It has been sent.
There was an error trying to send your message. Please try again later.
[contact-form-7 id="131" title="Contact Page Form"]

TELEFON

ADRES

Demirciler sitesi 2.yol no:25 Zeytinburnu / İstanbul

MESAİ SAATLERİ

9:00 – 18:00